Atelier Scenariuszowe w Krakowie zakończone
12 / 06 / 2020
Atelier Scenariuszowe w Krakowie zakończone

Scenarzyści rozwijają projekty. Atelier Scenariuszowe w Krakowie zakończone

Pierwsze stacjonarne wydarzenie branżowe w nowej rzeczywistości dobiegło końca. Atelier Scenariuszowe zakończyło drugą, z trzech, sesji warsztatowych.

W związku z pandemią zaplanowana na 13-20 marca II sesja tegorocznej edycji programu Atelier Scenariuszowe w Krakowie musiała zostać przełożona. Odbyła się w nowym, bezpieczniejszym terminie 6 - 10 czerwca. Cała organizacja nie udałaby się bez stałego partnera Atelier - Krakow Film Commission oraz Dyrekcji i Pracowników ICE Kraków Congress Centre, którzy udostępnili i odpowiednio zabezpieczyli przestrzeń pod organizację stacjonarnej sesji warsztatowej. “Zachowujemy dystans bezpieczeństwa, ale wciąż dzielimy się pasją do opowiadania historii.” - z entuzjazmem podsumowuje krakowską sesję Joanna Szymańska, dyrektor programowa Atelier Scenariuszowego.
Scenarzyści wyjeżdżają z Krakowa z głowami pełnymi nowej wiedzy, umiejętności i pomysłów. Podczas sesji odbył się m.in. wykład z prawa autorskiego z mecenas Natalią Gajecką, która przypomniała, że "zawirowania prawne na jeden centymetr kwadratowy scenariusza mogą być znaczne". Zajęcia miały wymiar praktyczny i umożliwiły uczestnikom zadanie konkretnych pytań związanych z kwestiami umów przekazujących prawa autorskie, czy opcji. Warsztaty z Filipem Kasperaszkiem z budowania scen dramatycznych opierały się na dyskusji wokół zasadniczych pytań “na czym polega konflikt”, “kto napędza scenę”. Uczestnicy czytali fragmenty scenariuszy i konfrontowali je ze sceną z danego filmu. W Krakowie trwały również przygotowania do ostatniej sesji w lipcu, podczas której wszyscy uczestnicy zaprezentują swoje projekty przed polską branżą filmową w ramach nowohoryzontowych Polish Days. Scenarzyści po raz pierwszy przeszli próbne pitchingi pod czujnym okiem konsultantów, Joanny Szymańskiej i zaproszonych przez organizatorów ekspertek z branży - Barbary Orlicz-Szczypuły i Natalii Wody. Do ostatniej, trzeciej sesji będą doszlifowywać swoje scenariusze w konsultacjach online z Anną Bielak, Aleksandrą Świerk i Filipem Kasperaszkiem.

 

 
POWRÓT

POWRÓT