Czas prezentacji - finałowy pitching IV edycji Atelier Scenariuszowego
3 / 08 / 2021
Czas prezentacji - finałowy pitching IV edycji Atelier Scenariuszowego

Dwanaście projektów rozwijanych w trakcie IV edycji Atelier Scenariuszowego zostanie zaprezentowanych podczas wydarzeń branżowych - Polish Days - na Festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu! 

Na zakończenie tegorocznej, IV edycji Atelier, trzynastu scenarzystów zaprezentuje dwanaście projektów. Uczestnicy brali udział zarówno w sesjach stacjonarnych jak i w szeregu spotkań online. Finałowa prezentacja odbędzie się 15 sierpnia o godz. 15:00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu. Po pitchingu odbędą się indywidualne spotkania typu one-on-one. Na oba wydarzenia obowiązują zapisy. Zachęcamy do wysłania maila z nazwiskiem i nazwą firmy na adres atelier@scenariuszowe.pl. 

Finałowy pitching jest szansą dla scenarzystów na znalezienie partnerów, którzy zaangażują się w dalszy rozwój ich projektów. Niektórzy szukają reżyserów czy producentów, inni koproducentów, dystrybutorów czy agentów sprzedaży. Pitchingi są również szansą dla przedstawicieli branży na odkrycie nowych talentów czy znalezienie ciekawych scenariuszy do realizacji. Potencjał, jaki drzemie w uczestnikach, ukazują sukcesy absolwentów poprzednich edycji Atelier. 

Atelier Scenariuszowe to roczne warsztaty rozwoju pełnometrażowych scenariuszy filmów fabularnych skierowane do scenarzystów lub piszących reżyserów. Ich celem jest nie tylko rozwój scenariuszy (uczestnicy konsultują przez cały rok swoje projekty z Anną Bielak, Aleksandrą Świerk i Filipem Kasperaszkiem), ale także wprowadzenie obiecujących twórców na rynek audiowizualny i zapoznanie ich z mechanizmami jego działania.

***

Partnerami Atelier Scenariuszowego są: EC1 Łódź - Miasto Kultury, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Kraków Film Commission, Mazovia Warsaw Film Commission, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, Wydawnictwo Myśliński, Fundacja Widok. Program jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 
POWRÓT

POWRÓT