Łódź miastem scenariuszy!
18 / 11 / 2019
Łódź miastem scenariuszy!

Po raz kolejny jesteśmy w Łodzi! Trwa trzecia edycja rocznych warsztatów developmentowych - Atelier Scenariuszowe.

Atelier Scenariuszowe to już stałe wydarzenie na filmowej mapie Łodzi, które po raz trzeci odbywa się w przestrzeniach EC1 i Narodowego Centrum Kultury Filmowej. Przez tydzień trzynaścioro scenarzystów i scenarzystek z całej Polski pracuje w nich nad rozwojem swoich projektów. 

Program Atelier składa się z dwóch bloków zajęć. Pierwszy - praca nad tekstem - polega na pracy w czteroosobowych grupach oraz na konsultacjach indywidualnych. Dyskusje o tekstach odbywają się pod okiem doświadczonych konsultantów scenariuszowych – Anny Bielak, Filipa Kasperaszka i Aleksandry Świerk. 

Drugi blok warsztatów to zajęcia poświęcone wprowadzeniu młodych scenarzystów na rynek audiowizualny i zapoznaniu ich z mechanizmami jego działania. Uczestnicy spotkali się już z producentem Mariuszem Włodarskim oraz wzięli udział w wykładach poświęconych rynkowi filmowemu i prawu autorskiemu, które prowadziła Joanna Szymańska. Przed nimi jeszcze zajęcia o komunikacji oraz spotkanie z Michałem Oleszczykiem.

Atelier Scenariuszowe to roczny program rozwoju scenariuszy pełnometrażowych filmów fabularnych. Warsztaty przeznaczone są zarówno dla scenarzystów jak i reżyserów - absolwentów uczelni artystycznych i kursów scenariuszowych, posiadających wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności pozwalające im swobodnie pracować nad scenariuszami. Oprócz sesji w Łodzi, odbędą się jeszcze dwie - w marcu w Krakowie i w lipcu we Wrocławiu, gdzie uczestnicy zaprezentują swoje projekty przed polską branżą filmową w ramach Festiwalu Nowe Horyzonty.

Partnerami Atelier Scenariuszowego 2019/2020 są: EC1 Łódź - Miasto Kultury, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Krakow Film Commission, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, Wydawnictwo Myśliński oraz Fundacja Widok. 

Program jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

Więcej informacji o programie i prowadzących warsztaty na: www.scenariuszowe.pl 

FB: www.facebook.com/scenariuszowe 

 
POWRÓT

POWRÓT
Partnerzy