Mimo zamknięcia szeregu placówek my pozostajemy otwarci... na hybrydowe rozwiązania
24 / 03 / 2021
Mimo zamknięcia szeregu placówek my pozostajemy otwarci... na hybrydowe rozwiązania

MIMO ZAMKNIĘCIA SZEREGU PLACÓWEK, MY POZOSTAJEMY OTWARCI NA ... HYBRYDOWE ROZWIĄZANIA

W związku z wprowadzonymi zarządzeniami obowiązującymi na terenie całego kraju, podjęliśmy decyzję o rozbiciu II sesji warsztatów - na część online, która rozpoczęła się 21 marca oraz na część stacjonarną przełożoną na okres, kiedy zniesione zostaną obostrzenia. Nasz zespół na bieżąco monitoruje sytuację w kraju i przygotowuje się do zrealizowania bezpiecznego spotkania na żywo.

Uczestnicy IV edycji Atelier Scenariuszowego nadal wytrwale pracują nad swoimi tekstami. Online został przeprowadzony autorski wykład Filipa Kasperaszka poświęcony budowie scen dramatycznych, a w tym tygodniu zaplanowany jest szereg wirtualnych spotkań grupowych i konsultacji z opiekunami grup. Przedmiotem dyskusji będą przesłane przez uczestników nowe wersje ich tekstów.

”Doświadczenie zeszłego roku, kiedy na dzień przed sesją stacjonarną w Krakowie musieliśmy odwołać warsztaty przygotowało nas na elastyczne podejście do planowania spotkań podczas trwającej edycji” - wyjaśnia Joanna Szymańska, Dyrektor Programowa Atelier - „Jako organizatorzy podejmujemy wszelkie starania, aby pełen plan warsztatów został przeprowadzony i dopasowujemy formę zajęć do potrzeb naszych uczestników."

ATELIER SCENARIUSZOWE PARTNEREM SCRIPT FIESTY

Przy okazji z radością włączyliśmy się w prace nad tegoroczną edycją Script Fiesty - cyklicznej imprezy dla pasjonatów scenopisarstwa. Zaplanujcie w kalendarzach czas między 22 a 24 kwietnia 2021 roku, kiedy za pośrednictwem platformy internetowej będziecie mogli posłuchać świetnych wykładów oraz zaprezentować swoje projekty w ramach wydarzenia Pitch Fiesta. Więcej informacji na stronie: https://scriptfiesta.pl/

---

Partnerami Atelier Scenariuszowego 2020/2021 są: EC1 Łódź - Miasto Kultury, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Krakow Film Commission, Mazovia Warsaw Film Commission, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, Wydawnictwo Myśliński oraz Fundacja Widok. Program jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Atelier na Facebooku i na Instagramie:

https://www.facebook.com/scenariuszowe/

https://www.instagram.com/atelier_scenariuszowe/

 
POWRÓT

POWRÓT