Otwieramy nabór na III edycję Atelier Scenariuszowego!
6 / 08 / 2019
Otwieramy nabór na III edycję Atelier Scenariuszowego!

Reżyserze i Reżyserko! Scenarzystko i Scenarzysto!

Wyruszamy w nową podróż i otwieramy nabór na III edycję Atelier Scenariuszowego - rocznego programu rozwoju scenariuszy pełnometrażowych filmów fabularnych.

Warsztaty przeznaczone są dla scenarzystów oraz reżyserów - absolwentów uczelni artystycznych i kursów scenariuszowych, posiadających wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności pozwalające im swobodnie pracować nad scenariuszami. Uczestnicy nie mogą mieć na koncie więcej, niż dwa zrealizowane filmy fabularne. Projekty przyjmowane są bez względu na gatunek. 

Program Atelier składa się z dwóch sesji on-line i trzech sesji warsztatów stacjonarnych. W trakcie ostatniej, w ramach partnerstwa z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Nowe Horyzonty, odbywa się prezentacja projektów przed polską branżą filmową oraz spotkania indywidualne z jej reprezentantami.

W ramach zjazdów prowadzone są zajęcia grupowe, konsultacje indywidualne oraz zajęcia poświęcone rynkowi filmowemu w Polsce, które mają na celu poszerzanie wiedzy scenarzystów na temat branży filmowej. W trakcie II edycji gościnne spotkania poprowadzili m.in. Łukasz Dzięcioł, Michał Oleszczyk, Ewa Bojanowska, Agata Szymańska i Adrian Panek oraz Małgorzata Lipmann.

Terminy i miejsca sesji stacjonarnych Atelier 2019/2020 to: 

  • sesja I - Łódź - 13-21 listopada 2019
  • sesja II - Kraków - 13-20 marca 2020
  • sesja III - Wrocław - lipiec/sierpień 2020 (w trakcie MFF Nowe Horyzonty)

Koszt udziału w Atelier wynosi 2600,00 zł i zawiera koszty organizacji warsztatu, zakwaterowania i wyżywienia uczestnika oraz koszty materiałów dydaktycznych. Na miejsce sesji stacjonarnych (do Łodzi, Krakowa i Wrocławia) uczestnicy dojeżdżają na własny koszt. 

Opłata rekrutacyjna wynosi 50 PLN i jest bezzwrotna.

 

Na warsztaty można aplikować do 6 września 2019 roku.

Szczegóły dotyczące naboru znajdują się w zakładace ZGŁOSZENIA

Jeśli chcesz wiedzieć więcej napisz do nas: atelier@scenariuszowe.pl

 

Partnerami III edycji Atelier Scenariuszowego są: Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, EC1 Łódź – Miasto Kultury, Krakowska Komisja Filmowa, Wydawnictwo Myśliński, Fundacja Widok.

Program jest dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 
POWRÓT

POWRÓT
Partnerzy