Pitching na finał Atelier Scenariuszowego
20 / 07 / 2020
Pitching na finał Atelier Scenariuszowego

W tegorocznej, III edycji Atelier bierze udział trzynastu scenarzystów, którzy prezentują dwanaście projektów. Pierwsza sesja odbyła się w Łodzi, druga w Krakowie. Warsztaty zakończy trzecia, stacjonarna sesja i prezentacja projektów online w czasie wydarzeń branżowych Nowych Horyzontów.

Niecodzienna sytuacja wymusiła zmianę formuły spotkania z branżą filmową i przeniesienie wydarzenia w przestrzeń wirtualną. W dniu 27 lipca Atelier Scenariuszowe i Festiwal Nowe Horyzonty zapraszają do uczestnictwa w pitchingach (od 10:00 do 12:00) oraz indywidualnych spotkaniach typu one-on-one (12:00 - 15:00). Na oba wydarzenia obowiązują zapisy, wystarczy wysłać maila na adres atelier@scenariuszowe.pl. Wydarzenie to jest szansą dla scenarzystów na znalezienie partnerów do swoich projektów. Jedni szukają reżyserów czy producentów, a inni koproducentów, dystrybutorów czy agentów sprzedaży. Pitchingi są również szansą dla przedstawicieli branży na odkrycie nowych talentów czy znalezienie ciekawych scenariuszy do realizacji. Potencjał jaki drzemie w uczestnikach, ukazują sukcesy poprzednich edycji Atelier. “Tegoroczne Atelier to kolejny rok z różnorodnymi filmowymi opowieściami. Wśród rozwijanych projektów są m.in. nostalgiczne kino familijne, filmy z gatunku coming of age, komediodramat z 90-latką w roli głównej czy przygodowy film fantasy. Myślę, że wszyscy, którzy szukają dobrych tekstów i nowych scenariopisarskich talentów będą bardzo usatysfakcjonowani.” – mówi Joanna Szymańska, Dyrektor Programowa Atelier. 

***

Partnerami Atelier Scenariuszowego są: EC1 Łódź - Miasto Kultury, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Kraków Film Commission, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, Wydawnictwo Myśliński, Fundacja Widok. Program jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Więcej informacji: www.scenariuszowe.pl

 
POWRÓT

POWRÓT