Półmetek V edycji Atelier
5 / 04 / 2022
Półmetek V edycji Atelier

Zakończyliśmy krakowską sesję V edycji warsztatów Atelier Scenariuszowego wspieranego przez CANAL+. Przez miniony tydzień uczestnicy pracowali w grupach nad rozwojem swoich indywidualnych projektów oraz uczestniczyli w szeregu zajęć rozwijających ich wiedzę dotyczącą branży audiowizualnej. Były to między innymi zajęciach z prawa autorskiego w praktyce.

Dziękujemy za wsparcie i gościnność Kraków Film Commission, Krakowskiemu Biurowi Festiwalowemu oraz ICE Kraków Congress Centre. Naszą fotografką na tej sesji była Edyta Dufaj. 

Szykujemy się do kolejnych wyzwań - przed nami w maju sesja skupiona na pitchingach oraz ostatnia sesja we Wrocławiu gdzie uczestnicy zaprezentują swoje projekty podczas Polish Days 2022 odbywających się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. 

Wykładowcy Atelier angażują się również w wydarzenia partnerskie - już 7 kwietnia o godzinie 18:00 na platformie Think Film w ramach festiwalu Script Fiesta będzie można posłuchać wykładu Filipa Kasperaszka o formatowaniu tekstu - dowiecie się jak pisać, żeby się chciało czytać. Kilka rad i wskazówek sprawiających, że nasz tekst lepiej opowie nasza historie. Do tego analiza kilku najczęściej pojawiających się błędów utrudniających lekturę scenariusza. Zachęcamy do udziału! 

***

Partnerem tytularnym Atelier Scenariuszowego jest Canal+ Polska S.A.

Partnerami Atelier są: EC1 Łódź - Miasto Kultury, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Kraków Film Commission, Mazovia Warsaw Film Commission, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, Wydawnictwo Myśliński, Fundacja Widok. 

Program jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 
POWRÓT

POWRÓT