Praca nad 12 projektami tegorocznej edycji Atelier Scenariuszowe dalej trwa!
30 / 06 / 2021
Praca nad 12 projektami tegorocznej edycji Atelier Scenariuszowe dalej trwa!

Pierwsze stacjonarne spotkanie IV edycji Atelier Scenariuszowego w roku 2021 dobiegło końca. Była to trzecia sesja warsztatowa skupiona na rozwoju literackim projektów.

W związku z pandemią zaplanowana w marcu sesja tegorocznej edycji programu Atelier Scenariuszowe w Krakowie musiała zostać przełożona. Odbyła się pod koniec czerwca, a w pierwotnym terminie uczestnicy odbyli szereg spotkań online. Cała organizacja nie udałaby się bez stałego partnera Atelier - Krakow Film Commission oraz Dyrekcji i Pracowników ICE Kraków Congress Centre. Dziękujemy naszym partnerom!

Następny krok to finałowy pitching, który odbędzie się w ramach Polish Days na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty. Więcej informacji o tym wydarzeniu już wkrótce! Do ostatniej sesji uczestnicy będą doszlifowywać swoje scenariusze w konsultacjach online z Anną Bielak, Aleksandrą Świerk i Filipem Kasperaszkiem oraz przygotowywać swoją prezentację ze wsparciem merytorycznym Dyrektor Programowej Atelier - Joanny Szymańskiej.

Atelier Scenariuszowe to roczne warsztaty rozwoju pełnometrażowych scenariuszy filmów fabularnych skierowane do scenarzystów lub piszących reżyserów. Partnerami Atelier są: EC1 Łódź - Miasto Kultury, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Kraków Film Commission,  Mazovia Warsaw Film Commission, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty. Program jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 
POWRÓT

POWRÓT