Scenarzyści spotykają się na żywo w Krakowie
18 / 06 / 2021
Scenarzyści spotykają się na żywo w Krakowie

Już 23 czerwca uczestnicy IV edycji Atelier spotykają się na żywo w Krakowie - do 28 czerwca potrwa tutaj stacjonarna sesja skupiona na pracach literackich. Wszystkie zajęcia odbędą się w ICE Kraków Congress Centre.

Atelier Scenariuszowe to roczne warsztaty rozwoju pełnometrażowych scenariuszy filmów fabularnych. Trwająca pandemia sprawiła, że część zajęć została zrealizowana w formie spotkań online. Oprócz konsultacji z opiekunami grup na podstawie przesłanych przez uczestników nowych wersji tekstów uczestnicy mieli okazję brać udział w spotkaniach z wyjątkowymi gośćmi - m.in. z producentką Ewą Puszczyńską.

Dzięki zniesieniu częściowo obostrzeń oraz po przesunięciu harmonogramu wydarzenia udało się zorganizować sesję stacjonarną w Krakowie dzięki współpracy z Krakow Film Commission. Swoje gościnne progi udostępniło ICE Kraków. “Cieszymy się bardzo ze spotkania na żywo - takie spotkania są kluczowe dla rozwoju projektów naszych uczestników. Ale nie zapominamy również o zachowaniu wszelkich środków ostrożności.” - mówi Monika Łuczyk, koordynatorka Atelier.

Zaplanowano szereg rozwijających spotkań skupionych na pracach literackich m.in. analiza scen dramatycznych z Filipem Kasperaszkiem. Wyróżnikiem Atelier jest również nacisk na rozwój umiejętności ułatwiających świadomą obecność w branży audiowizualnej - w Krakowie odbędą się dodatkowe zajęcia dotyczące kwestii prawnych.

Partnerami Atelier są: EC1 Łódź - Miasto Kultury, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Kraków Film Commission, Mazovia Warsaw Film Commission, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty oraz Wydawnictwo Myśliński. Program jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 
POWRÓT

POWRÓT