Aleksandra Kułakowska
Aleksandra Kułakowska
Panie proszą panie

BIO:

Reżyserka, scenarzystka, konsultantka scenariuszowa i producentka kreatywna. Absolwentka programu reżyserii w Szkole Wajdy.
Współpracowała reżysersko i jest producentką kreatywną filmu „Najmro” Mateusza Rakowicza. W ramach Atelier Scenariuszowego z Agnieszką Matan pracuje nad swoim pełnometrażowym debiutem reżyserskim.

SYNOPSIS:

Warszawa. 30-letnia Magda miała kilka miesięcy, żeby wyprowadzić się z mieszkania swojego byłego chłopaka, ale odkładała to na później. Pewnego dnia okazuje się, że na jej miejscu pojawiła się nowa dziewczyna, a Magda musi natychmiast się wynieść. Szukając swojego miejsca na ziemi spotyka 90-letnią Irenę, sąsiadkę która tkwi na balkonie, zamknięta tam przez złodzieja. Przypadkowa znajomość szybko zamienia się w praktyczną transakcję. Magda potrzebuje schronienia przed światem, Irena musi udowodnić rodzinie, że nadal potrafi o siebie zadbać. Obydwie są uparte i nie potrafią utrzymywać bliskich relacji. Krótka, ale intensywna, obecność w swoich życiach pozwoli im nabrać siły do zmian. Magda doceni siebie i uporządkuje swoje życie, a Irena pogodzi się ze starością i nauczy się sięgać po pomoc.

GATUNEK:

komediodramat

POWRÓT