O Grupach

Grupy Scenariuszowe to dwa pełne dni wytężonej pracy zespołowej nad maksymalnie czterema tekstami. Dzięki krótszym spotkaniom, chcemy umożliwić współpracę z nami również autorom, którzy nie mogą uczestniczyć w rocznym programie developmentowym.

Idea Grup opiera się na jednym podstawowym założeniu – każdy uczestnik czyta wszystkie teksty i bierze udział w dyskusji na ich temat. Rozmowa na temat jednego projektu trwa około 4h. Prowadzący Grupy konsultanci scenariuszowi moderują rozmowę, czuwając nad konstruktywną i pełną szacunku atmosferą dyskusji. Zależy nam na budowaniu bezpiecznej oraz twórczej przestrzeni pracy, z której każdy wyniesie to, czego w danym momencie jego historia potrzebuje najbardziej.

Każde ze spotkań prowadzone jest przez jednego z konsultantów Atelier.

Spotkania Grup Scenariuszowych organizowane są regularnie od listopada 2015 roku. Od tego czasu mieliśmy okazję omawiać projekty fabuł, animacji, filmów dla dzieci, krótkich i długich metraży. Wiele z nich ruszyło w dalszą drogę – otrzymując dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, dostając się na międzynarodowe warsztaty, a nawet wchodząc w etap produkcji.

 

UCZESTNICY

W spotkaniach Grup Scenariuszowych może wziąć udział każdy twórca rozwijający projekt fabularny bez względu na etap rozwoju projektu oraz jego gatunek i metraż.

W celu zapewnienia optymalnych warunków pracy, liczba miejsc jest ograniczona do maksymalnie czterech – omawiane są dwa scenariusze dziennie. Dobór tekstów ma na celu stworzenie grupy, której uczestnicy będą się wzajemnie inspirować i uzupełniać.

Uczestników bez projektów zainteresowanych obserwacją metody pracy i przebiegu konsultacji dobieramy zazwyczaj spośród producentów, reżyserów, początkujących scenarzystów lub osób planujących rozpocząć pracę jako konsultanci scenariuszowi. Na każde spotkanie Grupy przyjmujemy maksymalnie jednego wolnego słuchacza.

 

TERMINY

Spotkania Grup Scenariuszowych odbywają się cztery razy w roku w Warszawie. 

Szczegóły dotyczące terminów znajdują się w zakładce ZGŁOSZENIA.

 

KOSZT

Udział w Grupach jest płatny i wynosi

  • 200,00 zł za jednego Uczestnika z projektem, który zgłoszony został po raz pierwszy,
  • 150,00 zł za jednego Uczestnika z projektem powracającym,
  • 100,00 zł za jednego Uczestnika bez projektu (tzw. wolnego słuchacza)

 

PARTNERZY

Partnerami programu są Mazowiecki Instytut Kultury oraz Mazovia Warsaw Film Commission.

 

ZGŁOSZENIA

Szczegółowe informacje o zasadach naboru i terminach znajdują się w zakładce ZGŁOSZENIA.