Po przerwie zimowej spotykamy się w Krakowie na II sesji stacjonarnej warsztatów.
4 / 03 / 2023
Po przerwie zimowej spotykamy się w Krakowie na II sesji stacjonarnej warsztatów.

Po przerwie zimowej spotykamy się w Krakowie na II sesji stacjonarnej VI edycji Atelier Scenariuszowego wspieranego przez CANAL+. Czeka nas pracowity tydzień!

Przez najbliższe parę dni scenarzyści i scenarzystki będą pracować w gościnnych przestrzeniach ICE Kraków Congress Centre. Warsztaty zostały przygotowane przy wsparciu naszych wieloletnich partnerów z Krakow Film Commission. 

Program tej sesji Atelier Scenariuszowego wspieranego przez CANAL+ składa się zwyczajowo z dwóch głównych bloków zajęć. Pierwszy - praca nad tekstem - polega na pracy w grupach oraz na konsultacjach indywidualnych. Dyskusje o tekstach odbywają się pod okiem doświadczonych konsultantów scenariuszowych – Aleksandry Świerk, Norah McGettigan oraz Filipa Kasperaszka. Dodatkowo poszerzone zostaną tematy przygotowania scen dialogowych na zajęciach teoretycznych i następnie analizując wybrane sceny z projektów uczestników. Drugi blok warsztatów to zajęcia poświęcone wprowadzeniu scenarzystów na rynek audiowizualny i zapoznaniu ich z mechanizmami jego działania, w który uczestników wprowadzają Joanna Szymańska oraz Anna Bielak skupiając się tym razem na przygotowaniu materiałów do prezentacji projektów. 

Atelier Scenariuszowe wspierane przez CANAL+ to roczny program rozwoju scenariuszy pełnometrażowych filmów fabularnych. Warsztaty przeznaczone są zarówno dla scenarzystów jak i reżyserów - absolwentów uczelni artystycznych i kursów scenariuszowych, posiadających wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności pozwalające im swobodnie pracować nad scenariuszami. Kolejna sesja warsztatów odbędzie się już w maju w Warszawie!

Autor grafiki: Mateusz Łojko

***

Partnerem tytularnym Atelier Scenariuszowego jest Canal+ Polska S.A.

Partnerami Atelier są: EC1 Łódź - Miasto Kultury, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Kraków Film Commission, Mazovia Warsaw Film Commission, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, Wydawnictwo Myśliński, Fundacja Widok. 

Program jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

 
POWRÓT

POWRÓT