Rozpoczęła się V edycja Atelier Scenariuszowego wspieranego przez CANAL+
23 / 11 / 2021
Rozpoczęła się V edycja Atelier Scenariuszowego wspieranego przez CANAL+

Rozpoczęła się piąta edycja rocznych warsztatów developmentowych - Atelier Scenariuszowe wspierane przez CANAL+

Atelier Scenariuszowe to już stałe wydarzenie na filmowej mapie Łodzi, które po raz piąty odbywa się w przestrzeniach EC1 i Narodowego Centrum Kultury Filmowej. Przez tydzień trzynaścioro scenarzystów i scenarzystek z całej Polski pracuje w nich nad rozwojem swoich projektów. Od tego roku dołączyły również 3 uczestniczki programu szkoleniowego dla konsultantek scenariuszowych. 

Program Atelier składa się z dwóch bloków zajęć. Pierwszy - praca nad tekstem - polega na pracy w grupach oraz na konsultacjach indywidualnych. Dyskusje o tekstach odbywają się pod okiem doświadczonych konsultantów scenariuszowych – Aleksandry Świerk, Norah Mc Gettigan oraz Filipa Kasperaszka. 

Drugi blok warsztatów to zajęcia poświęcone wprowadzeniu scenarzystów na rynek audiowizualny i zapoznaniu ich z mechanizmami jego działania. Uczestnicy spotkali się już z twórcami filmu "Czarna Owca" - reżyserem Aleksandrem Pietrzakiem, scenarzystą Bartoszem Kozerą, producentem wykonawczym Rafałem Ulickim oraz wzięli udział w wykładach poświęconych rynkowi filmowemu, które prowadziła Joanna Szymańska. Przed nimi jeszcze zajęcia o komunikacji oraz spotkanie z Michałem Oleszczykiem.

Atelier Scenariuszowe to roczny program rozwoju scenariuszy pełnometrażowych filmów fabularnych. Warsztaty przeznaczone są zarówno dla scenarzystów jak i reżyserów - absolwentów uczelni artystycznych i kursów scenariuszowych, posiadających wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności pozwalające im swobodnie pracować nad scenariuszami. Oprócz sesji w Łodzi, odbędą się jeszcze trzy - w marcu w Krakowie, w maju w Warszawie oraz w lipcu we Wrocławiu, gdzie uczestnicy zaprezentują swoje projekty przed polską branżą filmową w ramach Festiwalu Nowe Horyzonty.

 

Twórcy filmu "Czarna Owca" od lewej : Aleksander Pietrzak, Bartosz Kozera, Rafał Ulicki oraz Dyrektor Programowa Atelier Joanna Szymańska - Fot. Ewa Borkowska

***

Partnerem tytularnym Atelier Scenariuszowego jest Canal+ Polska S.A.

Partnerami Atelier są: EC1 Łódź - Miasto Kultury, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Kraków Film Commission, Mazovia Warsaw Film Commission, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, Wydawnictwo Myśliński, Fundacja Widok. 

Program jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

---

Jeżeli jeszcze nie polubiliście nas na Facebooku i na Instagramie to zapraszamy na:

https://www.facebook.com/scenariuszowe/

https://www.instagram.com/atelier_scenariuszowe/ 

 

 

 
POWRÓT

POWRÓT