Diana Zamojska
Diana Zamojska
Manieczki

BIO:

Ukończyła warszawską Akademię Teatralną, Wydział Aktorski. Zagrała między innymi w takich filmach jak: ‘Księstwo, Panie Dulskie, Kamerdyner, Cudak’. Od kilku lat pisze i reżyseruje swoje krótkie metraże. Jej autorski film ‘Łowcy’, dostał się na kilka festiwali międzynarodowych. Obecnie kończy studia na Wydziale Reżyserii w Gdyńskiej Szkole Filmowej, gdzie zrealizowała zdjęcia do swojego filmu dyplomowego ‘Sabina’, z Izabelą Kuną w roli tytułowej.  

SYNOPSIS:

Historia Darii, która w swoje piętnaste urodziny wymyka się z obozu konnego i jedzie wraz z koleżanką Martyną, do dyskoteki Manieczki, aby poznać tam prawdziwych, dorosłych facetów.  Daria poznaje Łukasza i od tej pory jej życie się zmienia. Daria wchodzi w świat, w którym ogromną rolę odgrywają seks, manipulacja, okrucieństwo i używki. Świat dorosłych ją przerasta. 

Opowiadając historię pod tytułem Manieczki chciałabym pokazać, że nie warto się z niczym spieszyć. Dojrzewanie to proces, a każda próba chodzenia na skróty może boleć - czasami i na całe życie. 

GATUNEK:

Dramat, coming-of-age

POWRÓT