Otwieramy nabór na IV edycję Atelier Scenariuszowego
20 / 08 / 2020
Otwieramy nabór na IV edycję Atelier Scenariuszowego

Scenarzystko i Scenarzysto! Reżyserze i Reżyserko!

Wyruszamy w nową podróż i otwieramy nabór na IV edycję Atelier Scenariuszowego - rocznego programu rozwoju scenariuszy pełnometrażowych filmów fabularnych.

Dla kogo?

Warsztaty przeznaczone są dla scenarzystów lub reżyserów posiadających wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności, pozwalające im swobodnie pracować nad scenariuszami. Scenarzyści aplikujący na warsztaty nie mogą mieć w dorobku więcej niż jeden zrealizowany film fabularny. Projekty przyjmowane są bez względu na gatunek.

Program

Program Atelier składa się z indywidualnych spotkań online i czterech sesji warsztatów stacjonarnych. W ramach ostatniej podczas Nowych Horyzontów – odbywa się prezentacja projektów przed polską branżą filmową oraz spotkania one-to-one. W ramach zjazdów prowadzone są zajęcia grupowe, konsultacje indywidualne oraz zajęcia poświęcone rynkowi filmowemu w Polsce, które uzupełniają praktyczną, potrzebną w tym zawodzie wiedzę uczestników. Gościnne spotkania prowadzili m.in. Łukasz Dzięcioł - producent z Opus Film, Michał Oleszczyk - scenarzysta i ekspert PISF, Ewa Bojanowska - agentka sprzedaży z New Europe Film Sales, Mariusz Włodarski - producent z Lava Films.

Terminy

Nabór kończy się 15 września. Po analizie zgłoszeń w dniach 14 do 16 października 2020 odbędą się rozmowy z potencjalnymi kandydatami. 

Sesje stacjonarne IV edycji Atelier 2020/2021 odbędą się w listopadzie 2020 w Łodzi, w marcu 2021 w Krakowie, w maju 20201 w Warszawie, finalna sesja odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia podczas MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu. 

Koszt udziału w Atelier wynosi 3000 zł i zawiera koszty organizacji warsztatu, zakwaterowania i wyżywienia uczestnika oraz koszty materiałów dydaktycznych.

Opłata rekrutacyjna wynosi 50 zł i jest bezzwrotna.

Szczegóły dotyczące naboru znajdują się w zakładce ZGŁOSZENIA

 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej napisz do nas: atelier@scenariuszowe.pl

 

***

Partnerami Atelier Scenariuszowego są: EC1 Łódź - Miasto Kultury, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Kraków Film Commission, Mazovia Warsaw Film Commission, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, Wydawnictwo Myśliński, Fundacja Widok.

Program jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 
POWRÓT

POWRÓT
Partnerzy