Po raz kolejny zawitaliśmy do Łodzi. Rozpoczynamy IV edycję Atelier Scenariuszowego!
27 / 11 / 2020
Po raz kolejny zawitaliśmy do Łodzi. Rozpoczynamy IV edycję Atelier Scenariuszowego!

Atelier Scenariuszowe to już stałe wydarzenie na filmowej mapie Łodzi, które po raz czwarty odbędzie się w przestrzeniach EC1 i Narodowego Centrum Kultury Filmowej. Przez kilka najbliższych dni trzynaścioro scenarzystów i scenarzystek z całej Polski będzie pracowało w nich nad rozwojem swoich projektów.

Program Atelier składa się z dwóch bloków zajęć. Pierwszy - praca nad tekstem - polega na pracy w czteroosobowych grupach oraz na konsultacjach indywidualnych. Dyskusje o tekstach odbywają się pod okiem doświadczonych konsultantów scenariuszowych – Anny Bielak, Filipa Kasperaszka i Aleksandry Świerk. Drugi blok warsztatów to zajęcia poświęcone wprowadzeniu młodych scenarzystów na rynek audiowizualny i zapoznaniu ich z mechanizmami jego działania. Organizatorzy zdecydowali o ograniczeniu tej części zajęć i przeniesieniu w miarę możliwości spotkań do formy online ze względów bezpieczeństwa.

Oprócz sesji w Łodzi, planowane są jeszcze trzy - w marcu w Krakowie, w maju w Warszawie i w lipcu we Wrocławiu, gdzie uczestnicy zaprezentują swoje projekty przed polską branżą filmową w ramach Festiwalu Nowe Horyzonty.

Partnerami Atelier Scenariuszowego 2020/2021 są: EC1 Łódź - Miasto Kultury, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Krakow Film Commission, Mazovia Warsaw Film Commission, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, Wydawnictwo Myśliński oraz Fundacja Widok. Program jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 
POWRÓT

POWRÓT
Partnerzy