Rozpoczęła się ostatnia sesja Atelier Scenariuszowego 2018/2019
31 / 07 / 2019
Rozpoczęła się ostatnia sesja Atelier Scenariuszowego 2018/2019

ATELIER SCENARIUSZOWE to roczny program rozwoju scenariuszy pełnometrażowych filmów fabularnych. Trzecia i ostatnia sesja drugiej edycji Atelier rozpoczęła się właśnie we Wrocławiu.  

Przez ostatni rok 12 scenarzystów pracowało pod okiem konsultantów scenariuszowych nad historiami wpisanymi w różnorodne gatunki filmowe: dramat kryminalny, film drogi, czarną komedię czy thriller. We Wrocławiu uczestnicy Atelier będą nie tylko szlifować swoje teksty, ale też szkolić się z zakresu ich prezentacji, by w ramach finałowego wydarzenia – pitchingu projektów, móc zaprezentować je przed przedstawicielami polskiej branży filmowej.

Prezentacja organizowana jest w ramach partnerstwa z 19. Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Nowe Horyzonty i odbędzie się w dniu 30 lipca o godzinie 15:00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Po zakończeniu pitchingu organizatorzy Atelier pośredniczyć będą w umawianiu indywidualnych spotkań ze scenarzystami.

„Scenariusz to bez wątpienia podstawa dobrego filmu. Naszym uczestnikom dajemy możliwość skupienia się na rozwoju tekstu w jego najtrudniejszej, początkowej fazie. Dzięki prezentacji we Wrocławiu polska branża filmowa ma okazję odkryć 12 nowych, oryginalnych i utalentowanych głosów scenariopisarskich. Liczymy, że spotkania indywidualne będą dla wszystkich okazją do nawiązania nowych relacji zawodowych i umożliwią projektom Atelier dalszy rozwój” – opowiada Joanna Szymańska, Dyrektor Programowa warsztatów.

Celem Atelier Scenariuszowego jest nie tylko rozwój scenariusza, ale także wprowadzenie młodych scenarzystów na rynek audiowizualny i zapoznanie ich z mechanizmami jego działania. Warsztaty adresowane są do scenarzystów oraz reżyserów - absolwentów uczelni artystycznych i kursów scenariuszowych posiadających wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności pozwalające im swobodnie pracować nad scenariuszami.Konsultantami są doświadczeni zarówno na lokalnym jak i na międzynarodowym rynku konsultanci scenariuszowi - Anna Bielak, Filip Kasperaszek oraz Aleksandra Świerk.

Partnerami Atelier Scenariuszowego są Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, EC1 Łódź – Miasto Kultury, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Krakowska Komisja Filmowa, Wydawnictwo Myśliński i Fundacja Widok. Partnerami sesji we Wrocławiu są Dolnośląskie Centrum Filmowe oraz Wrocław Film Commission.

Program dofinansowany został przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 
POWRÓT

POWRÓT
Partnerzy