Atelier rusza do Gdańska!
22 / 02 / 2024
Atelier rusza do Gdańska!

Atelier Scenariuszowe wspierane przez CANAL+ rozpoczyna współpracę z Gdańskim Funduszem Filmowym. Przez sześć dni piętnaścioro scenarzystów i scenarzystek z całej Polski będzie pracować w przestrzeniach nowego budynku IKM, w Kunszcie Wodnym. Podczas wszystkich zajęć towarzyszą im również uczestniczki programu szkoleniowego dla konsultantek scenariuszowych. 
 
"Dzięki działalności Gdańskiego Funduszu Filmowego, Gdańsk w 2022 roku otworzył się na produkcję filmową. W 2023 roku zdecydowaliśmy się rozszerzyć działalność i wesprzeć kolejne grono twórców i twórczyń, powołując konkurs scenariuszowy Gdansk Script. Tym bardziej cieszymy się z nowego partnerstwa z Atelier Scenariuszowym wspieranym przez Canal+, który organizuje profesjonalne i jedne z najbardziej rozpoznawalnych warsztatów kreatywnych w branży scenopisarskiej.  To wartościowa i ważna współpraca, która zaowocuje kolejnymi pomysłami na nasz dalszy rozwój. Wspaniale, że jako Gdański Fundusz Filmowy i Instytut Kultury Miejskiej możemy ugościć w tym roku uczestników i uczestniczki tegorocznej sesji Atelier Scenariuszowego." – mówi Marta Niewiadomska z Gdańskiego Funduszu Regionalnego.

Program tej sesji Atelier składa się zwyczajowo z dwóch głównych bloków zajęć. Pierwszy - praca nad tekstem - polega na pracy w grupach oraz na konsultacjach indywidualnych. Dyskusje o tekstach odbywają się pod okiem doświadczonych konsultantów scenariuszowych – Aleksandry Świerk, Norah McGettigan oraz Filipa Kasperaszka. Dodatkowo poszerzone zostaną tematy przygotowania scen dialogowych na zajęciach teoretycznych i następnie analizując wybrane sceny z projektów uczestników. Drugi blok warsztatów to zajęcia poświęcone wprowadzeniu scenarzystów na rynek audiowizualny i zapoznaniu ich z mechanizmami jego działania, w który uczestników wprowadzają Joanna Szymańska oraz Anna Bielak skupiając się tym razem na przygotowaniu materiałów do prezentacji projektów. 

 
POWRÓT

POWRÓT