Otwarty nabór na VII edycję Atelier Scenariuszowego wspieranego przez CANAL+
17 / 08 / 2023
Otwarty nabór na VII edycję Atelier Scenariuszowego wspieranego przez CANAL+

Rusza nabór do VII edycji Atelier Scenariuszowego wspieranego przez CANAL+, prestiżowego rocznego warsztatu rozwoju scenariuszy filmów fabularnych pełnometrażowych. Na zgłoszenia od scenarzystów i piszących reżyserów organizatorzy czekają do 8 września 2023 r.  przedłużony nabór - do 11. września!

Warsztaty przeznaczone są dla twórców posiadających wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności, pozwalające im swobodnie pracować nad scenariuszami. Od dwóch lat równolegle prowadzona jest też sekcja osób chcących rozwijać swoje umiejętności w zakresie rozwoju tekstu i współpracy ze scenarzystą jako konsultant scenariuszowy. Trzy przyjęte do programu osoby przejdą pełen cykl warsztatów, wspierają prowadzących konsultantów we wszystkich prowadzonych przez nich zajęciach. Po rocznym kursie uczestnicy tej części warsztatu będą mogli z powodzeniem rozwijać swoją drogę zawodową jako development executives czy kierownicy rozwoju projektów filmowych. 

Podczas pitchingu VI edycji ogłoszona została decyzja, o przedłużeniu współpracy Atelier z CANAL+ POLSKA, który od 2021 roku jest partnerem tytularnym warsztatów i tym samym pozostanie nim do X edycji. Dzięki tej współpracy i wsparciu merytorycznemu, uczestnicy warsztatów mają szansę na poznanie rynku z perspektywy nadawcy i producenta.

Program warsztatu:

Program Atelier składa się z czterech sesji warsztatów stacjonarnych i indywidualnych spotkań online. W ramach finałowej sesji, podczas Nowych Horyzontów – odbywa się prezentacja projektów przed polską branżą filmową oraz spotkania one-to-one. W rocznym programie znajdują się zajęcia grupowe, konsultacje indywidualne praz wykłady i masterclass poświęcone rynkowi filmowemu w Polsce, które uzupełniają praktyczną, potrzebną w tym zawodzie wiedzę uczestników. Maksymalna liczba projektów przyjętych do udziału w programie Atelier wynosi 12. Organizator przewiduje 3 miejsca dla asystentów konsultanta scenariuszowego (udział bez projektu).

 

Terminy:

Nabór kończy się 8 września o godz. 23:59. przedłużony nabór - do 11. września! Po analizie zgłoszeń w dniach 16-18 października 2023 odbędą się rozmowy z potencjalnymi kandydatami. 

Zaplanowane są IV sesje stacjonarne - pierwsza odbędzie się pod koniec listopada, terminy pozostałych sesji zostaną potwierdzone przed rozpoczęciem warsztatów. Finalna sesja odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia 2024 podczas festiwalu filmowego mBank Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Koszt udziału w Atelier wynosi 5000 zł (z możliwością zapłaty w ratach) i zawiera koszty organizacji warsztatu, zakwaterowania i wyżywienia uczestnika oraz koszty materiałów dydaktycznych. 

 

 

Partnerem tytularnym Atelier Scenariuszowego jest Canal+ Polska SA.

Partnerami Atelier są: EC1 Łódź - Miasto Kultury, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Kraków Film Commission, Mazovia Warsaw Film Commission, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, Wydawnictwo Myśliński, Fundacja Widok. 

 
POWRÓT

POWRÓT