Rozpoczynamy nową edycję Atelier Scenariuszowego wspieranego przez CANAL+
16 / 11 / 2022
Rozpoczynamy nową edycję Atelier Scenariuszowego wspieranego przez CANAL+

Zaczynamy szóstą edycję warsztatów developmentowych - Atelier Scenariuszowe wspierane przez CANAL+. Pierwszym przystankiem dla naszych uczestników jest sesja stacjonarna w Łodzi. 

Przez tydzień piętnaścioro scenarzystów i scenarzystek z całej Polski pracuje w przestrzeniach EC1 i Narodowego Centrum Kultury Filmowej nad rozwojem swoich projektów. Podczas wszystkich zajęć towarzyszą im również 3 uczestniczki programu szkoleniowego dla konsultantek scenariuszowych. Segment warsztatów, który został został entuzjastycznie przyjęty w zeszłym roku.

Program Atelier składa się z dwóch głównych bloków zajęć. Pierwszy - praca nad tekstem - polega na pracy w grupach oraz na konsultacjach indywidualnych. Dyskusje o tekstach odbywają się pod okiem doświadczonych konsultantów scenariuszowych – Aleksandry Świerk, Norah McGettigan oraz Filipa Kasperaszka. Drugi blok warsztatów to zajęcia poświęcone wprowadzeniu scenarzystów na rynek audiowizualny i zapoznaniu ich z mechanizmami jego działania, w który uczestników wprowadzą między innymi Joanna Szymańska oraz Anna Bielak.

Atelier Scenariuszowe wspierane przez CANAL+ to roczny program rozwoju scenariuszy pełnometrażowych filmów fabularnych. Warsztaty przeznaczone są zarówno dla scenarzystów jak i reżyserów - absolwentów uczelni artystycznych i kursów scenariuszowych, posiadających wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności pozwalające im swobodnie pracować nad scenariuszami. Oprócz sesji w Łodzi, odbędą się jeszcze trzy - w marcu w Krakowie, w maju w Warszawie oraz w lipcu we Wrocławiu, gdzie uczestnicy zaprezentują swoje projekty przed polską branżą filmową w ramach Festiwalu Nowe Horyzonty. 

 

***

Partnerem tytularnym Atelier Scenariuszowego jest Canal+ Polska S.A.

Partnerami Atelier są: EC1 Łódź - Miasto Kultury, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Kraków Film Commission, Mazovia Warsaw Film Commission, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, Wydawnictwo Myśliński, Fundacja Widok. 

Program jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 
POWRÓT

POWRÓT